reede, 3. jaanuar 2014

Uus algus- 2014Taas on alanud uus aasta. Uue aastaga seoses on meist paljudel omad traditsioonid ja tavad, kuidas ennast uuele lainele häälestada. Sel korral on nii, et uut algust toetab  1.jaanuari tipphetkega noorkuu. Kuni 8. jaanuarini on tema mõju meid igati soosiv. See on hea aeg paika panna uusi suundi ning võtta ette muutusi, mida on ammu planeeritud läbi viia.  
Öeldakse, et unistada tuleb suurelt. Nii see on. Samas tuleb jälgida seda, et oma unistusi saame täita ikka eelkõige ise. Midagi planeerides, olgu see või esialgu täiesti utoopiline soov, on vaja hakata ise oma unistuse suunas liikuma. Mida pean mina ise selleks praegu tegema, et minu unistused realiseeruksid? Pärast suurt söömist on naistel ju ikka esimene soov uue aasta alguses pidada dieeti. Ei lange kaal aga kuhugi, kui samamoodi edasi süüa. Seepärast on vaja võtta ette muutusi oma tegevuses, loobuda oma tavapärastest käitumismallidest, väljuda mugavustsoonist ja väiksed muudatused hakkavad justkui võluväel meie unistusi lähemale tooma.
Nagu öeldud, on vaja analüüsida oma tegevust nende unistuste puhul, mis seni pole täitunud. On vaja muuta liikumistaktikat - liikuda kiiremini või võtta hoopis aeg maha, et saada aru unistuse sügavusest ja tähtsusest; on vaja kasvatada endas julgust liikuda edasi iseenda teed mööda, sest tihti ei pruugi kõrvalseisjad meie teekonda mõista; on vaja luua uusi suhteid ning lasta lahti vanadest, mis takistavad edasiliikumist; on vaja muuta oma vaatenurka olukordadele ja inimestele; on vaja leida iseenda tee ja rahulolu sel teel kulgemiseks. 


Uue alguse ajal on oluline ennast puhastada nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil. Füüsilise tasandi puhastamiseks sobib pärast pühi mõõdukas toitumine, ka paast, maksa puhastamine taimeteega, sportimine. Vaimse tasandi puhastamiseks võiks soovitada küünlaga puhastamist: pane põlema valge küünal. Vaadates küünlaleeki kujuta ette, kuidas selle puhastav valgus moodustab sinu ümber kaitsva ning puhastava palli. Nüüd võid oma silmad sulgeda ning kujustada ennast küünlaleegi sisse. Kujuta ette kuidas energiast, mida sa enam ei vaja, puhastuvad kõik sinu rakud. Hinga sisse valgust,  mis on sinu ümber. Pärast seda, kui tunned, et puhastumine on lõppenud, täna puhastavat valgust, kõrgemaid jõude ning muidugi iseennast.


Nüüd jääb üle ainult näha oma sihti, olla siin ja praegu ning anda iga päev endast olenev, et sinu eesmärgid saaksid täituda. Väga oluline on see juures elada olevikus! Kui vaadata pidevalt minevikku ja tulevikku, jääb elu elamata - minevikku ei saa muuta, seda tuleb aktsepteerida; tulevik aga pole veel tulnud. Me küll loome teda oma tegevusega, kuid kõik tegevused toimuvad olevikus ehk praegusel ajahetkel. Seepärast tulebki keskenduda sellele, mida just praegu teed ning hoida silmis siht, kuhu liikuda, et oma igapäevase tegevusega endale meelepärase tuleviku loomist toetada. 


Soovin Teile, armsad Sõbrad, uuel aastal kõike kõige paremat, enesekindlust, tolerantsust ning armastust!

Armastusega,


Küllike 

Kommentaare ei ole: