Rahvaravi

Elutähtsad kopsud 

Saabunud on sügis. Hiina meditsiinis käsitletakse sügist järgmiselt:Yang (meesenergia, tuli, aktiivsus) on vähenemas, yin (naisenergia, voolavus, vastuvõtlikkus, rahu) kasvamas.

Õnneliku südame valem

Südame kohta võib rääkida nii meditsiinilisest seisukohast, aga ka alternatiivsest. Kuna mina arstiks õppinud ei ole, lähtun alternatiivsetest seisukohtadest, peamiselt Hiina meditsiini omadest.

Ravimtaim- kalmus

Tänase seansi käigus, mil kliendiks oli psoriaasiga ning artriidiga hädas olev inimene, sain info kalmuse kohta. Jagan seda lahkesti ka siin.

Tundmatu tundlik põrn

Põrn (ladina keeles splen, lien) on selgroogsete (sealhulgas inimese) kõhuõõne vasakus ülaosas paiknev elund. Põrn on pehme pudeda konsistentsiga piklik tumepunane elund, mis kaalub umbes 150–200g.

Chia seemned - indiaanlaste salarelv

Chia seemned on erakordsete struktuursete ja toitvate omadustega.
Need on olnud kaua aega indiaanlaste toiduks edela Ameerikas ja Mehhikos. Chia seemned on tuntud ka kui "jooksja toit".

Üheksavägine ja tomat

Nagu ütleb taime nimetus on tegemist üheksat väge omava taimega. Seda on kasutatud juba Vanas- Roomas, siis küll peamiselt tõrviku asemel.
Vanad indiaanlased tundsid üheksavägise raviomadusi ning pidasid seda oluliseks ravimtaimeks astma, kopsu- ja bronhihaiguste ravimisel.

Kui vaevab psoriaas

Psoriaas on nahahaigus, mis võib tabada inimesi igas vanuses. Meditsiiniliselt on psoriaasi kirjeldatud nii: "Psoriaas ehk soomussammaspool on sage, krooniline, agenemiste ja paranemistega kulgev põletikuline nahahaigus. Psoriaas ei ole nakkav ega tingitud allergiast, kuid omab pärilikku eelsoodumust" /derma.ee.

Kui Sul on diabeet

Minu poole on pöördunud paljud inimesed, kellel veresuhkur normist kõrgem, kuid suhruhaigust veel diagnoositud ei ole. Pöördunud on aga ka need, kel diabeet juba haigusloos kirjas. Ülekaalulised peaksid oma tervise suhtes olema tähelepanelikud ning soovitavalt jälgima suhkruhaigetele määratud dieete.

Kui liigesed teevad häda

Liigesevaludel võib olla mitmeid erinevaid meditsiinilisi põhjuseid, täpsemalt tagajärgi. Põhjusteks on reeglina meie mõttemaailm. Tihti on need mõttemallid pärilikud või võetud kaasa eelnevatest eludest.
Millised on need mõtted, mis mõjutavad liigeseid ja mida peaksime korrigeerima, aitavad selgitada asukohad, kus valud esinevad.

Lihtne rahvaravi - õliteraapia

See teraapia on tegelikult ayurveda meditsiini alla liigitatav, kuid seda on väga palju ning väga edukalt praktiseeritud ka Venemaal.
Kommentaare ei ole: